3 kwietnia zorganizowaliśmy pokazy polowe z cyklu Väderstad od A do Z. Na polu zaprzyjaźnionego rolnika, mieliśmy przyjemność zaprezentować w działaniu 4 maszyny rolnicze marki Väderstad.

Wydarzenie zgromadziło indywidualnych rolników zainteresowanych rozwojem swoich gospodarstw oraz uczniów Szkoły Rolniczej w Barlewiczkach. Mimo wyjątkowo silnego wiatru. Całość pokazów przebiegła w atrakcyjnej atmosferze, a profesjonalne przygotowanie przedstawicieli Väderstad i Fricke przykuło uwagę zgromadzonych.

Prezentowane maszyny ruszyły w wyznaczonej kolejności. Wszystkie zainstalowane były do ciągników John Deere aby pokazać najlepsze spektrum możliwości rolnictwa precyzyjnego. Uczestnicy pokazów mogli zobaczyć Carrier 420 z talerzem crosscutter do ultra płytkiej uprawy,kultywator Ferrox 600 oraz Cultus 350 do uprawy przedsiewnej. Finał pokazów zwieńczył siewnik typu Rapid 300 S. Wszystkie specyfikacje i zalety maszyn omawiane były przez  przedstawiciela firmy, uzupełniając atmosferę pokazu o merytoryczne dane.

Cykl spotkań Väderstad od A do Z ma na celu budowanie świadomości rolnictwa precyzyjnego u naszych stałych jak i nowych klientów. Na kolejne pokazy organizować będziemy już wkrótce.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji video z warsztatów w Jakubowie.