Rolnik pracuje całym sobą. Wkłada w to swoje dłonie, pieniądze, czas i serce. Uprawa i pielęgnacja pola, dbanie o hodowle zwierząt, nie mówiąc już o tym, że letnie miesiące, to szczególnie pracowity czas. Na szczęście coraz więcej rolników decyduje się na zakup maszyn, które zapewniają efektywniejszy postęp prac, a tym samym często ich większy komfort i bezpieczeństwo. Wybór nie jest prosty. Wiele czynników prócz ceny wpływa na decyzję zakupową. W końcu rolnik musi podjąć tę najważniejszą decyzję: nowe czy używane?

Gospodarstwa rolne w Polsce przekształcają się w unowocześnione przedsiębiorstwa, a rolnicy w ich znakomitych przedsiębiorców. Dzieje się tak za sprawą odpowiedniej organizacji, odpowiedzialnego zarządzania, a także korzystania z zaawansowanych maszyn. Rolnicy inwestują w przyszłość – analizują, są ekonomiczni. Nie mają jednak innego wyjścia, ponieważ gdy nie sprostają wymogom rynku, prowadzenie opłacalnego, dochodowego biznesu jest niemożliwe. Jednym z ważniejszych czynników, który wpływa na rozwój, jest zidentyfikowanie własnej działalność i wdrożenie w nią odpowiednich urządzeń. Tylko jakich? Tańsze - używane czy pewniejsze – nowe? Odpowiedź jest prosta – to zależy.

Kiedy używane?
To dobry wybór przede wszystkim wtedy, gdy reszta urządzeń, które posiadamy, nie należy do najnowszych, a także, gdy nie mamy tak dużej ilości ziemi. Zadbana maszyna, mimo kilkunastu lat może posłużyć nam jeszcze przez drugie tyle. Osprzęt nie jest zaawansowany i nie musi być serwisowany w autoryzowanych stacjach. Części są bardziej dostępne i kosztują mniej. Daje nam to dużą szansę na to, że mniejsze pieniądze, które włożyliśmy w zakup - zwrócą się.
Używane maszyny są opcją, która zdecydowanie zachęca cenowo, ale często wywołuje obawy wśród klientów. Czy słuszne? Oczywiście, zawsze przy takim zakupie należy zachować szczególną ostrożność, jednak i produkty z drugiej ręki są warte uwagi, o ile dokładnie im się przyjrzymy. Jeśli nie mamy doświadczenia w sprawdzaniu stanu technicznego, warto zabrać kogoś, kto się na tym zna np. posiadacza podobnego sprzętu. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na stan licznika motogodzin, ponieważ znajdująca się na nim liczba wpływa na żywotność silnika. Niestety, może on zostać cofnięty przez sprzedawcę-oszusta. Szczególną uwagę należy zwrócić także na zgodność numeru silnika i nadwozia z tymi w dowodzie rejestracyjnym i sprawdzić, czy kupno będzie zgodne z prawem. Niektóre używane maszyny firmy Fricke należą do naszych klientów, jednak posiadają one wszystkie niezbędne dokumenty pozwalające na bezproblemowy i bezpieczny zakup.

A dlaczego warto nowe?
Nowe maszyny słusznie wydają się atrakcyjną opcją. Odznaczają się dużą wydajnością – dzięki nowej technologii, mimo większej pracy silnika spalają mniej paliwa. Szybsze i dokładniejsze w działaniu. Ich ulepszenia zwiększają ilość zdobywanych plonów, a zarazem poprawiają warunki posiadanych zwierząt. Wzbogacane o nowoczesne zabezpieczenia, pozwalają zaoszczędzić pieniądze, zapewniając przy tym wygodę i ochronę na najwyższym poziomie. Współgrają z nowoczesnym sprzętem i mogą mieć wiele różnych zastosowań. Są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska i mniej hałaśliwe. Oryginalne części zapobiegają częstym awariom, które niestety mają skłonność do pojawiania się w przypadku tych zużytych. A jak wiadomo, dobrze naprawić raz, a porządnie! Co więcej, mamy możliwość skorzystania z usług firm takich jak Fricke, która nawet przy urządzeniach wysokiej jakości zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dzięki grupie fachowców możemy mieć pewność, że naprawa została dobrze wykonana. Od 2014 roku mamy także możliwość skorzystania z dotacji Unii Europejskiej, która proponuje nam aż sześć programów umożliwiających rozwój gospodarczy. Taki zakup to nie tylko zwracający się wkład pieniężny, ale także dbałość o własne zdrowie.

Wciąż nie wiesz?
Spokojnie, to nie jest prosty wybór. Podejdź do tego z rozwagą, a podejmiesz słuszną decyzję. Nie wahaj się skorzystać z pomocy Fricke i jego doświadczonego zespołu. Powodzenia!